פוסט ביקורת מוצרים מורחב – על הסכין #45

מותגי איפור חדשים הגיעו לעיר, האם הם שווים את ההייפ סביבם?

"כל הכתוב לעיל מבוסס על חוות דעתי האישית בלבד-אין בו משום פרסומת סמוייה, המלצה צרכנית גורפת או השמצה כלשהי. *חלק הארי של המוצרים הנדגמים נשלח אלי מטעם החברות עצמן (במקרים כאלו וגם במקרים בהם המוצר נרכש על ידי במחיר מלא, יצויין הדבר בפוסט-למען הגילוי הנאות). אף על פי כן, אני מתחייבת לעשות כמיטב יכולתי ולתת חוות דעת מקצועית ומשוללת דעות קדומות עד כמה שניתן, על מנת לאפשר לכם לגבש החלטה אישית לגבי טיב וכדאיות המוצרים. *מוצרי האיפור נבחנים ע"פ מדדים כלליים וקבועים: צורת האריזה ואסתטיות המוצר; נוחות השימוש; רמת המחיר; עמידות המוצר; ריכוז הפיגמנט (color pay-off) וכן הפן המוסרי של ניסויים בבע"ח, עם כל המשתמע מכך. *בשל התגליות אותן גיליתי לאחרונה בנושא הניסויים בבע”ח, מורכבות העניין ופתלתלותו אני מייעצות לכל קוראי לקרוא בעיון את הטור שכתבתי בנושא, ולהסיק את מסקנותיהם האישיות. אני אישית נשענת על PETA כמקור מהימן עד כמה שניתן לדעת".

קצת לפני סוף שנת 2018, הושקה בקול תרועה רמה רשת הפארמים החדשה של השופרסל – "BE" (לשעבר, 'ניו-פארם').
בהשקה נחשפה האג'נדה של המותג המתחדש – התרחקות מהתדמית הארכאית והמיושנת של קודמתה, ונסיון להביא לשוק הפארמים בארץ בשורה חדשה בארבעה מישורים מרכזיים:
-מהפכה במחיר
-מהפכה במגוון
-מהפכה בחוויית הקניה
-מהפכה ברכישות באונליין
מבחינת המגוון, מעבר לתמרוקים והקוסמטיקה המוכרים לנו מרשתות הפארמים, התחדשה הרשת במספר מותגים חו"ליים, שעשו לראשונה עליה לארץ:
The Balm
מותג האיפור המוכר מסאן-פרנסיסקו בעיצוב הרטרו-שיק עם קריצות קומיקס פמיניסטיות.
טווח מחירים : 179 ₪ – 55 ₪
Catrice
מותג הפארמים הגרמני והפופולארי במיוחד, המציע איכות פרמיום במחיר משתלם ונגיש. בכל עונה כ 25% מהליין מתחלף ומתחדש.
טווח מחירים : 32 ₪ – 9 ₪
Pretty by Flormar
חברת הבת של חברת 'פלורמר' (השייכת לקבוצת איב רושה העולמית) – מציעה איפור עתיר טרנדים, צעיר ומגוון במחירים נגישים במיוחד
טווח מחירים : 24 ₪ – 4.9 ₪
בנוסף, נכנסה לסניפי הרשת – לראשונה על מדפי סניפי פארם, חברת OFRA Cosmetics , שהיא חברת איפור מקצועית שנמכרה עד כה רק בממשקי אונליין ואצל זכיינים פרטיים.
טווח המחירים: 56 ₪ -249 ₪
וכעת, לאחר המידע היבש – נגיע לעצם העניין?
אז…
אחרי שקיבלתי כמה שוברי מתנה לבזבוז ברשת, שמתי פעמי אל אחד מסניפי הקונספט שברחוב חשמונאים בת"א והערמתי לעגלה ערימה של מוצרים. כמובן, שבהיותי שופוהוליקית מצטיינת, עוד הוספתי עליהם לא מעט גם מכספי.
הגעתי הביתה, הכנתי עבורכם את הסרטון שאתם רואים כאן, ולהלן מסקנותיי, על סמך המוצרים שהתנסתי בהם (חילקתי עבורכם את הביקורת על פי חברות, שיהיה קל יותר לכולם).

Full face tute – BE by Shufersal

Full face tutorial using:ofra cosmetics israelCATRICE cosmeticsPretty By FlormartheBalm

פורסם על ידי ‏‎Yael Ya'acovi-Make up artist ("Yafutoo in La-La-Land")‎‏ ב- יום חמישי, 3 בינואר 2019

CATRICE

HD Liquid Coverage – מייקאפ לכיסוי מלא

מייקאפ ה-HD המדובר ברשת

מציינת למפרע שלקחתי את המייקאפ הזה להתנסות, למרות ששיערתי מראש שהוא לא יתאים לעור שלי.
מדובר על מייקאפ ה-HD המפורסם של החברה, המבטיח עמידות שיא ומגיע במיכל זכוכית חלבית ופיפטה קטנה להנחה (משהו נורא טרנדי, מסתבר, לאחרונה).
הכיסוי שלו כאמור – בינוני עד מלא. הגימור – מאט (שוב, משהו שממש לא מחמיא לעור היבש שלי, ושניסיתי להימנע מהתוצאות הבעיתיות על ידי הנחת את הסטרוב קרים הלחותי של מאק, לפני כן, כבסיס). ברם, גם הכנת העור הטובה לפני כן והעתרת הלחויות עליו לא עזרו – במבט מקרוב העור נראה קמחי והמוצר הדגיש את הנקבוביות שלי, שבמצבן הטבעי בקושי ניתנות להבחנה.
המייקאפ יהיה מעולה לטעמי לבעלות עור מעורב-שמן בלבד. בהחלט לא מתאים לבעלות עור בוגר ונוטה ליובש – כשלי.
32 ₪ למוצר המכיל 30ml.

 

 

Liquid Camouflage – קונסילר נוזלי עמיד

אחד המוצלחים שלהם

 

גם כאן מדובר באחד המוצרים היותר פופולריים והמדוברים של החברה, ואותו קיבלנו להתנסות בהשקה עצמה.
הוא מגיע באריזת 'גלוס' גנרית וגלילית, עם אפליקטור ספוגיתי.
ההנחה קלילה וזריזה, ההיטמעות שלו אל העור מצויינת וממה שהתנסתי הוא איננו נכנס לקמטוטים כלל. הוא מתקבע במהירות והגימור שלו נראה טבעי למדי על העור, מה שהופך אותו בהחלט ל-KEEPER מבחינתי.
16 ₪ למוצר המכיל 5ml.

 

 

 

 

 

 

 

 

Light Spectrum Strobing Brick, 'Spirit of Africa' #020 – חמישיית סטרובינג בפודרה

ההפתעה הגדולה ביותר היתה בגזרת מוצרי הצבע של החברה.
מה שאתם רואים כאן הוא למעשה פלטת פודרות ל'סטרובינג' (הארות) שהמרתי פשוט לצלליות לעיניים, ותיכף תבינו גם למה.
שילוב הגוונים כאן היה מרענן ומתוחכם (וגם מתאים לעיניים ירוקות כשלי), כך שהאחרונה על הסטנד קרצה לי לאללה ומיד חטפתי אותה.
מדובר כאן בגימורים מעורבים של מאט ומבריק ורוויית הפיגמנט של שני הגימורים היא פשוט מעולה! ה'צלליות' נמרחו בקלות, היטשטשו בצורה מקצועית של ממש והתקבלו על העפעף בדיוק כפי שנראו בתוך הקופסא.
עונג של ממש!
פודרת הסטרובינג מגיעה במנעד של שלוש פודרות בתרכובות גוונים שונים.
23 ₪ לפלטה המכילה 8.8g.

צללית בודדת בגוון Secrets of Le Chrome מספר #140

דואו כרומטית ונהדרת

גם בגזרת הצלליות הבודדות נרשמה הפתעה נהדרת. בחרתי בגוון הזה שהוא דואו-כרומי, מין חום-אפור עם היילייט ירקרק. הצללית עצמה חמאתית, נמרחת בקלילות, הקפיצה את הטוטאל-לוק לגמרי ואפילו עבדה נהדר על רטוב (כשהרטבתי את המברשת להעצמת הפיגמנט, באמצעות פיקס+ של מאק).
לציין לטובה גם את העובדה כי פלטה ריקה קיימת לרכישה בתצורת מארז פלסטיקי ריק, להרכבה עצמית של ארבע צלליות לבחירת הלקוחה, מליין הצלליות הבודדות. עוד משהו שלא תמצאו בשום חברה עממית שניתן לרכוש היום בארץ.
13 ₪ לצללית המכילה 2g.

 

 

 

Eye Foundation Primer Matt – פריימר לצלליות

קטן קטן, אבל ממזר גדול

מארז שפופרת הפלסטיק בגוון הניודי עם האפליקטור הספוגיתי אמנם לא נראה אטרקטיבי באופן יוצא דופן, אבל מדובר למעשה במוצר מעולה.
מריחה קלה (קודם עם האפליקטור ואז תוך פיזור קליל של האצבעות) של שכבה דקיקה הנטמעת על גבי העור למעטה בגוון ניוד, כמעט בלתי נראה, איפשרה ללוק העיניים להיבנות מעליה בקלי-קלות, גם כשהתחלתי להעמיס עוד שכבות, ככל כשמראה האיפור הלך והתפתח.
נכנס גם הוא בגאון לתיק האיפור האישי שלי, בלי למצמץ פעמיים,ליטרלי…
מגיע גם בגימור נוסף, פנינתי.
16 ₪ לשפופרת המכילה 8ml.

 

 

the Balm

Meet Matt(e) Hughes – שפתון נוזלי, עמיד בגימור מאט, בגוון 'Adoring'

בגזרת השפתונים העמידים, קיים מגוון מרשים של 18 גוונים, מהם התחזרתי על לא פחות מארבעה גוונים שונים.
מעבר לאריזה הקומיקסית ומשובבת העין, שהיא סימן ההיכר של המותג, כמו גם השמות המתחכמים של המוצרים – מדובר בשפתון עמיד במיכל גלילי בעל אפליקטור ספוגיתי גנרי למדי.
לציין כי בשני השפתונים שהתנסתי בהם מהסדרה, ספוגית האפליקטור היתה מאד לא נוחה למריחה, קצוותיה היו סוררים משהו והיא נעדרה זוית מחודדת (כמו שיש בהרבה חברות אחרות) המקלה על דיוק המריחה באזורי השפתיים הבעייתיים יותר. בנוסף, לי אישית קשה מאד עם תחושת הקרירות וניחוח המנטול העז של המוצר בעת ההנחה. זה לחלוטין עניין של טעם, אבל אישית – אני לא מתה על זה. לשמחתי, הניחוח והתחושה הקרירה חולפים מהר למדי לאחר התקבעות השפתון על השפתיים.
רוויית הפיגמנט נהדרת, ורמת הכיסוי מעולה, כך שבמשיחה וחצי ניתן לכסות את כל השפתיים ללא חזרה מיותרת על ההנחה. ההתקבעות מהירה למדי (בערך כדקה) ולאחר מכן הוא מפגין עמידות נהדרת ולא ממהר לשנות את צורת ההנחה שלו (אם כי טרם התנסתי בעמידותו כנגד אוכל ושתיה).
לסיכום – מוצר מצויין, (בעלות לא זולה יחסית אם נשווה אותו לשפתונים העמידים של OFRA, שגם הם נמכרים בסניף, ועלותם 84 ₪), אבל…
אם נשווה את מחירו לזה שבארה"ב,שם הוא עולה 17$, נגלה כי הפער מאד קטן, ולכן לטעמי, שווה בהחלט את המחיר.
73 ₪ למוצר המכיל 4.7ml.

PRETTY by Flormar

חייבת לציין מראש, כי זו החברה היחידה שלא ממש מצאתי בה פריט אחד יוצא דופן שהרגשתי שאני ממש-ממש חייבת לנסות. רכשתי כמה שפתונים עמידים (שטרם התנסתי בהם) ואת המסקרה לגבות הזו, כיוון שנראתה לי בגוון מושלם עבורי.
בנוסף, אם אתם מחובבי המוצרים האפויים הידועים של חברת האם 'פלורמר', תמצאו גם כאן טייק-אופים חביבים למדי עליהם, לדוגמת ליין צלליות לא גדול במנעד גווניו וכמה פודרות בתצורה דומה.

Eyebrow Mascara מסקרה לגבות, בגוון 'Light' #01

המסקרה לגבות מגיעה במיכל קטנטן וגלילי עם מיתוג החברה עליו בגווני פודרה-שחור-לבן. האפליקטור שלה קטנטן במיוחד כך שהוא מאפשר משיחה זריזה וקלילה של החומר על גבי הגבה.
מכיוון ששלב איפור הגבות שלי כולל תמיד קודם כל ג'ל לגבות (השתמשתי ב'חאקי' אהוב לבי, של OFRA, קודם לכן), הנחתי את המסקרה לאחר מכן. הגוון שלה מעולה (מעין חאקי אפרפר) והוא השלים את הלוק באופן סופי למראה גבה מהוקצעת ועשויה.
מוצר כייפי וחמוד, הקיים רק בשני גוונים בלבד – וחבל.
12 ₪ למיכל של 4.5ml.
***
את כל המוצרים שסקרתי עבורכם כאן ניתן לרכוש בסניפי הקונספט (בלינק המודגש למעלה, בתחילת הפוסט) וכן באתר החדש, שנמצא כעת עדיין בהרצה.
סיכום ביניים… (ביניים, כי לא סקרתי עדיין הכל ויש עוד כמה וכמה מוצרים שאני רוצה להתנסות בהם עוד קצת)
בינתיים, עושה רושם כי הרשת החדשה הכניסה שחקנים חדשים ומאתגרים למגרש שיהוו קונקורנציה לחלופות הבודדות שקיימות כיום בשוק הישראלי. האמנם יחול כאן שינוי צרכני אמיתי וכן תדמיתי? ושאלת השאלות, האם הקהל ישראלי ידע גם לפרגן ליוזמה?
ימים יגידו…
שוק פתוח שיש בו תחרות בריאה, הוא שוק שיעיל גם לכלכלה וגם לצרכן הקטן, שניתן לו יותר כוח להשפיע היכן הוא רוצה לשים את כספו.
***
זהו אהובים שלי להיום, מקווה שנהנתם מהסקירה המושקעת שלי.
דברו אלי:
בואו לעמוד המקצועי שלי או עקבו אחרי באינסטוש!
או למייל שלי:
yaelmakeup09@gmail.com

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה